האגודה ותעודתה

אגודת "מטמוני ארץ" נוסדה לפני כמה שנים על ידי קבוצת תלמידי חכמים, היסטוריונים תורניים, עורכי ספרים תורניים, מומחים בארכיאולוגיה תורנית ואנשי חינוך מוערכים.


על חברי האגודה נמנים אישים ידועים בתחומיהם, המשלבים באישיותם תורה ומדע, השכלה גבוהה וקשיבות קהילתית. ביניהם יצוינו:
הרב יהודה לנדי, היסטוריון וחוקר תורני; הרב אליהו סולוביצ'יק, חוקר תלמודי ואיש חינוך, יו"ר האגודה הרב יוסף מיכאל יוסקוביץ.


האגודה נוצרה מתוך הבנה בצורך השעה להעצמת ההעשרה התורנית של תלמידים והרחבת זויות הראיה שלהם בתחומים הנלמדים. אנשי "מטמוני ארץ" מאמינים שהרחבה בלמידה ובצורות החשיבה, מעשירה את דעת התלמיד, מאפשרת לו לחוות את הלמידה בעוצמה רבה יותר ונותנת לו את הכלים להכיל בקרבו תחומי דעת רבים לשם ה' ולכבודו.


ייעודה של "מטמוני ארץ" להוות שלוחה בתוך מערכות החינוך התורני שתעמיד לרשות התלמידים כלים שונים בתחומים מדעיים-תורניים כמו: ארכיאולוגיה, היסטוריה, חקלאות קדומה, הכרת הווי החיים הקדום בכלל, הכרת הארץ ועוד, ככלי עזר לחינוכם התורני והעשרת זוית הראיה התורנית שלהם.

תעודת מטמוני ארץ וחזונה

 

תעודת 'מטמוני ארץ' היא להעשיר את ילדי ישראל בהכרה חווייתית את הווי החיים היהודי הקדום. נכסי צאן הברזל של אומותינו, המקרא, המשנה, התלמוד והמדרש, מושתתים על הווי החיים של זמנם, שהשתנה עד זמננו לבלתי הכר. עובדה זו מהווה מכשול להבנת דברי חכמינו ומקשה על הלומד בהם להתמזג עם המסרים החבויים בהם. הכרה חווייתית של הנוער לצורת החיים הקדומה תֶּפַתֵּח אצלו זיקה רגשית לַעָבַר ולמה שהוא מייצג, תֶּעַבֶּה אצלו את תחושת השייכות הקולקטיבית של עם ישראל ותעצים אצלו את תחושת האחריות האישית בשימור הערכים היהודים.

* * *

שיתופי פעולה:

  • משרד ראש הממשלה, מר צבי האוזר יו"ר תוכנית תמ"ר",
  • רשות העתיקות ומנהלה מר שוקה דורפמן,
  • רשות הטבע והגנים,
  • גורמים עירוניים מקומיים
  • מרכזות טיולים בסמינרים לבנות.
  • הקרן למורשת הכותל.

להורדת גירסת הדפסה של המאמר לחץ כאן: the goals of Matmonei Eretz

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *