מצפה כוכבים ברמת המצודה בירושלים

חבר אגודת מטמוני ארץ מדריך כבר כמה שנים לומדי תורה מבוגרים ונוער לתצפיות של גרמי השמים ברמות 06 בירושלים.

הנה המודעה שפרסם לא מכבר:

בס"ד

ירח למועדים

האגודה התורנית לאסטרונומיה

 

ערב לימוד ותצפית אל גרמי שמים

 בעזהי"ת אנו יוצאים עם תכנית לימודי ערב לתלמידים להכרת גרמי השמים הנצרכים להבנת סוגיות של קידוש החודש, בצירוף תצפית בשעות הלילה במצודת רמות שבצפון ירושלים.

 זה לא בשמים

מהו חודש ומהו שנה? מהו מולד הלבנה, מה ההבדל בין כוכבי לכת לכוכבי שבת? איך קורה ליקוי חמה, וליקוי ירח, ואיך אפשר לדעת את זה מראש? מה זה 'מטוארים' שנופלים מהשמים? מה עשה רבן גמליאל בביתו? מה זה גלגל המזלות?

 זה מעניין? זה מגרה לגלות את התשובות לשאלות הללו? זה לא בשמים. בשיעור של כשעתיים, יחד עם יציאה למצפה בגרמי השמים, תוכל לקבל תמונה כוללת על מערך השמים והבנה מפורטת לשאלות הנ"ל.

 זה במנהלת רמות

השיעור מתקיים במשרדי מנהלת רמות, הממוקמים סמוך למצודת רמות, (הגבעה הגבוהה הצמודה לרמות 06) לשם יוצאים לתצפיות בסוף השיעור, בליווי משקפות והסברים על מה שלמדו בשיעור.

מוסר השיעור הוא הרב ר' אברהם טרכנטגוט, מחבר הספר 'ירח למועדים'. השיעור מועבר בצורה מהנה וחווייתית בליווי מצגת ואמצעי המחשה רבים ומגוונים, כך שמי שרוצה, מבין ונהנה.

השיעור ניתן ברמות שונות ומותאם לבחורי ישיבה, לילדי תשב"ר בכיתות הגבוהות, ומומלץ בעיקר ללומדים מסכות ראש השנה, במשנה או בגמרא.

על זמני השיעורים ניתן לפנות לר' אברהם טרכטנגוט בטלפון: 0527-652935

תודות למינהל קהילתי חרדי לב רמות, ולאגף ח"ן חרדי בעיריית ירושלים על הסיוע והסבסוד שהם נותנים לשיעורים. ורב תודות לרב קהילת "שערי תבונה" ברמות א הגאון רבי ישראל גואלמן שליט"א שהקדיש מזמנו לעבור על השיעורים ועל תמיכתו הרוחנית בהפצת השיעורים.

 

 

הגעה למקום: הקווים המגיעים לרמות (מלבד 71,31), יש לרדת בתחנה הראשונה אחרי רמות ג'.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *